FCAW nelegované

Tato rutilová plněná elektroda je velmi univerzální díky excelentní charakteristice. Jedná se o vše polohovou plněnou elektrodu se zanedbatelným rozstřikem, snadným odstraněním strusky, jemným hořením oblouku s výborným profilem svarové housenky. Výsledkem je zvýšení produktivity a snížení námahy svářeče.
DW-A50 je vhodná pro svařování tupých a koutových svarů konstrukčních ocelí do 420MPa.
Díky svým výtečným mechanickým vlastnostem svarového kovu a nízkému obsahu vodíku (méně než 5ml), (dle EN ISO) je tato plněná elektroda vhodná pro konstrukce, stavbu lodí, mostní konstrukce, nádrže atd.

MX-100T je polohová plněná elektroda plněná kovovým práškem. Díky velmi snadnému znovu-zapálení oblouku a podávacím vlastnostem je tento drát vhodný i pro svařování tenkých plechů.
Tato plněná elektroda je velmi vhodná pro kořenové vrstvy bez použití keramických podložek jako například při svařování potrubních systémů, což vede k zvýšení produktivity ve srovnání se svařováním kořenové vrstvy metodou TIG nebo MMA.

Plněná elektroda vhodná pro ochranné plyny M21 (ArCO2) i C1 (100%CO2).

Elgacore DW 588 je rutilova, tavidlem plněná elektroda vhodná pro svařování v COochranné atmosféře. Svařovací drát je navržen pro svařování ocele (typu Cor-Ten) odolné proti povětrnostním vlivům. Kovový svár je odolný proti korozi v mořské vodě. Svařovací elektroda produkuje čistý hladký svár, který minimalizuje nutnost dodatečného zpracování a tím zvyšuje efektivitu. 

Elgacore DWA 51B je základní, tavidlem plněná elektroda s vynikajícími vlastnostmi vhodná pro svařování ocele s pevností v tahu do 600 N/mm2. Svařovací drát produkuje svár s výbornou odolností proti prasknutí. Obvyklé množství vodíku, které proniká během svařování je 3 ml/100 g.

Elgacore DWA 50 je rutilová, tavidlem plněná elektroda vhodná pro použití v Ar/COochranné atmosféře. Při svařování je uvolňováno minimální množství kouře. Svařovací drát je vhodný ke svařování pevnostních uhlíko-manganových konstrukčních ocelí. Snadné použití a vysoká produktivita dělá z Elgacore DWA 50 extrémně univerzální svařovací elektrodu. 

Elgacore DWX 50 je rutilová, tavidlem plněná elektroda vhodná pro svařování v Ar/CO2 nebo CO2 ochranné atmosféře. Svařovací drát je vhodný pro svařování slabších materiálů nízkým proudem. Snadné použití a vysoká produktivita dělá ze svařovací elektrody Elgacore DWX 50 universální přídavný materiál pro svařování materiálů s tloušťkou do 5 mm. 

Elgacore MX 200E je rutilová, tavidlem plněná svařovací elektroda vhodná pro svařování v COochranné atmosféře. Svařovací elektroda je speciálně navržená pro rychlostní svařování pozinkovaných plechů. Svařovací drát pracuje s velmi stabilním obloukem s mírně konvexním profilem sváru. Kombinace vysoké efektivity a výborné odolnosti proti pórovitosti dělá ze svařovací elektrody Elgacore MX 200E ideální přídavný materiál pro automatizované svařování stojících desek. 

Elgacore DWA 52F je rutilová, tavidlem plněná elektroda speciálně navržená pro svařování stojících desek. Svařovací drát pracuje s měkkým ale hlubokým obloukem, který produkuje zanedbatelné množství cákanců. 

Elgacore DWA 51B je základní, tavidlem plněná elektroda s výbornými vlastnostmi vhodná pro ocele s pevností v tahu do 600 N/mm2. Svařovací drát produkuje svár s výbornou odolností proti prasknutí v náročných podmínkách a vyniká vysokou odolností proti zlomení i při nízkých teplotách. 

Elgacore MXA 100XP je vysoce univerzální svařovací elektroda pro svařování v Ar/COochranné atmosféře navržená pro vysokou produktivitu při manuálním nebo automatizovaném svařování. Elgacore MXA 100XP produkuje svár s dobrou odolností proti zlomení při teplotách do +40 °C. Svár s obsahem vodíku menším než 5 ml/g je ideální pro použití pro stavbu lodí či konstrukcí z konstrukční oceli. 

Elgacore MXX 100 je svařovací elektroda s kovovým jádrem pro svařování v Ar/CO2 nebo CO2 ochranné atmosféře speciálně navržená pro manuální či automatické svařování slabých a středně slabých materiálů. Svařovací drát vyniká excelentními vlastnostmi a produkuje svár s odolností proti pórovitosti. Svařovací drát Elgacore MXX 100 kombinuje snadné použití, vysokou produktivitu a dobré mechanické vlastnosti při teplotách pod -30 °C.

Elgacore MXA 100 je svařovací elektroda s kovovým jádrem pro svařování v Ar/COochranné atmosféře navržená speciálně pro vysokou produktivitu svařování v horizontální a horizontálně-vertikální pozici. Elgacore MXA 100 produkuje svár s velmi nízkým obsahem vodíku s velmi dobrými mechanickými vlastnostmi. Svařovací drát je vhodný pro obecnou výrobu i konstrukční ocele.

Elgacore MX 100T je svařovací elektroda s kovovým jádrem vhodná pro svařování v CO2 či Ar/CO2 ochranné atmosféře, speciálně navržená pro jednostranné svařování nebo svařování slabších částí výrobku. Svařovací drát je vhodný pro obecnou výrobu či pro svařování konstrukčních ocelí.