Oprava a údržba I

Elgaloy Mix 18B je základní potažená svařovací elektroda, která vytváří 19% Cr / 9% Ni / 6% Mn plně austenitický korozivzdorný ocelový svár s výbornou houževnatostí a odolností proti prasknutí. Svařovací drát je vhodný ke svařování kalených ocelí, pancéřových desek, 13% Mn ocele a těžko svařitelných materiálů bez potřeby předehřevu. Je vhodný též ke svařování nestejnorodých materiálů. 

Elgaloy Mix 18 je rutilová svařovací elektroda typu 307, použitelná pro svařování 13% Mn ocele, pancéřové ocele a těžko svařitelných  materiálů bez potřeby předehřevu. Svařovací drát je vhodný ke svařování nestejnorodých materiálů. 

Svařovací elektroda Elgaloy Cast-NiFe je navržená pro pevnější svařování kujných materiálů. Svařovací drát je vhodný též ke svařování těchto materiálů ke korozivzdorné oceli. Pro svařování silnějších částí je doporučeno předehřátí na přibližně 150-300 °C.

Elgaloy Cast-Ni je čistá niklová elektroda pro obecné svařování železa. Svařovací elektroda je vhodná ke svařování materiálů se znečištěným povrchem. Pro materiály s tloušťkou do 15 mm není potřebný předehřev, pro materiály s tloušťkou nad 15 mm je doporučen předehřev na přibližne 150 °C

Svařovací elektroda Elgaloy Hard 100 produkuje svár extrémně bohatý na karbidy chromu, který je velmi odolný proti opotřebení obrusem, ale vykazuje menší odolnost proti nárazu. Svařovací drát je ideální pro pužití v hornickém a těžebním průmyslu. Svár vyniká dobrou odolností proti opotřebení a odolností proti korozi i při zvýšených teplotách. 

Svařovací elektroda Elgaloy Hard 30 produkuje martenzitický opracovatelný svár s tvrdostí přibližně 35 HRC. Svařovací drát je vhodný jako stavební materiál, svár je mírně odolný proti obrusu a velmi dobře odolný proti nárazu.