Svařovací dráty strana 2/12

Cromarod 316 L je rutilová potahovaná svařovací elektroda vhodná pro AC/DC svařování nízkouhlíkových Mo legovaných ocelí. Svařovací drát je též vhodný ke svařání ocelí typu 316 s normálním obsahem uhlíku a také Nb či Ti stabilizovaných ocelí používaných při pracovních teplotách do 400 °C.

Svařovací elektroda Cromamig 318 Si je navržená k svařování Nb nebo Ti stabilizovaných 18% Cr/12% Ni/3% Mo austenitických korozivzdorných ocelí stupně 316 Cb a 316 Ti. Svařovací drát je primárně určen k použití při pracovních teplotách nad 400 °C.

Svařovací elektroda Cromatig 625 je navržená pro svařování materiálu Inconel 625 a podobným niklovým slitinám, které jsou používány pro svou vynikající odolnost proti korozi. Svařovací drát je též vhodný pro svařování 9% niklové ocele pro kryogenní aplikace. 

Cromarod 383 je rutilová tavidlem potahovaná svařovací elektroda určená ke svařování plně legované asutenitické korozivzdorné ocele (Sandvik Sanicro 28). Svařovací drát vytváří 27% Cr / 31% Ni / 3,5% Mo / 1% Cu svár odolný proti korozi v neoxidujícím kyselém prostředí. 

Cromacore DW 329AP Duplex je rutilová, tavidlem plněná elektroda vhodná pro svařování korozivzdorné a duplexní oceli s 23 % Cr / 9 % Ni / 3 % Mo. Cromacore DW 329AP Duplex produkuje čistý, hladký svár a je vhodný pro poziční, nikoliv horizontální či vertikální svařování.

Svařovací elektroda Cromatig 307 Si produkuje odolný, kujný 19% Cr / 9% Ni / 7% Mn austenitický korozivzdorný svár, který je vysoce odolný proti prasknutí. Svařovací drát je vhodný ke svařování kalených a pancéřových ocelí, 13% Mn ocelí, těžko svařitelných ocelí bez potřeby předehřevu a nestejnorodých materiálů.  

Cromarod 312 je rutilová potahovaná svařovací elektroda, která tvoří 29% Cr / 9% Ni austenitický/feritový korozivzdorný svár s obsahem feritu přibližně FN 50. Svařovací drát je vhodný ke svařování těžkosvařitelných a nestejnorodých materiálů. 

Hliníkový TIG svařovací drát obsahuje 5 % Mg a je určen ke svařování Al / Mg a Al / Mg / Si materiálů. Svár s vysokou pevností vyniká vysokou odolností proti korozi v mořském prostředí. Jedná se o nejuniverzálnější přídavný materiál pro svařování hliníku. Teplota tání se pohybuje v rozsahu 560-630 °C.